Mi történik a dinnyével, ha tengervízben hűtjük? Miért nem fő meg a bableves a Himaláján? Hogyan lesz szappan a panírból? Miért vesztett Napóleon Oroszországban? A mindennapi életből vett feladatokkal elindult a Laborkaland Online…
A Laborkaland Online szervezői a november 9-én tartott sajtótájékoztatón, a program hivatalos indulásán elmondták, hogy azoknak a középiskolás tanulóknak a jelentkezését várják, akiket érdekel, hogy a világ miként működik körülöttünk. Nem kell ötösnek lenni kémiából! Nem zseni kémikusokat keresnek, hanem azt szeretnék, ha a diákok rácsodálkoznának az egyszerű hétköznapi történetekre, és rádöbbennének, mennyi bajt, problémát lehet elkerülni vagy megoldani, ha ismerik a kémia, fizika, biológia törvényeit! És persze nem járnak úgy, mint az az ember, aki a rekkenő melegben a tengerparton a tengervízben szerette volna a dinnyéjét hűteni…
A versenyre bárki jelentkezhet, a szervezők hetente új feladatokkal várják a diákokat. Összesen három nagy fordulót szerveznek jövő áprilisig, és a Laborkaland Online vetélkedőn legjobban teljesítő diákok jutalma a Laborkaland – A csoda odabent van elnevezésű interaktív oktatónapon való részvétel májusban. Ennek során bejuthatnak egy igazi vizsgálólaboratóriumba, ahol dolgozhatnak a legmodernebb berendezésekkel, érdekes előadásokat hallgathatnak meg arról, hogyan elemzik az élelmiszereket, gyógyszereket és a környezeti mintákat, valamint ellátogatnak a Csodák Palotájába, ahol az Öveges professzor szellemiségét megidéző, egyedi kísérletek várják őket. Tovább a teljes hírre